اذا الشمس کورت

قبل از اینکه علت گذاشتن این تصویر را برای دوستان بگویم، لازم است تمهید مقدمه ای بکنم و آن اینکه از گذشته های دور مثلا از چهل سال پیش برخی اخبار وحشت انگیز را از منابع غیر موثق می شنیدیم و معمولا این اخبار ما را خیلی نگران می کرد. حتی یادم است که حدود سی چند سال پیش گفتند یک ستاره ای به زمین بر خورد خواهد کرد. بعد از اینکه این خبر شایع شد من یادم است که زنها در کنار تلمبه ا ی که  آب می کشیدند شروع کردند هم دیگر را بغل کرد و گریستن! خلاصه این جور اخبار هر از چند گاه بوده  و خواهد بود و بعد چند وقت پیش در خیاطی یک از همشهریان بودم و ایشان هم چون علاقمند به برنامه های علمی تلویزیون است، در بار بر خورد یک چیز سنگین بر زمین چزی گفت و همان ماجرای سالها پیش را یاد آوری کرد و گفت: آنروزها نوشته بودند: خطر از بیخ گوش زمین گذشت! و بعد اضافه کرد که من یادم است یک طوفانی آمد که خیلی از درختان را از ریشه کند و انداخت!

حالا با ربط و بی ربط یک سری از این جور مطالب را ردیف می کرد و به خورد ما می داد و ما را چون شنونده خوبی یافته بود، همانطور که گفتم پشت سر هم هر چه دوست داشت می گفت و در این میان به مطلبی اشاره کرد که واقعا برای من تذکر بجائی بود و آن هم اینکه گفت: خدا قدرت اش در عقل نمی گنجد، خداوند این کره خاکی را با این عظمن دور خودشش می چرخاند و من شما اصلا متوجه نمی شویم و  غیر از آن، صدای وحشتناکی هم دارد که نمی شویم  و بقول خود خدا زمین را برای ما مهد قرار داده است در حالی که یک تکانی به میز من بدهید چرخ و اطوی از روی آن خواهد افتاد!

حقا راست می گفت: کی تا حالا متوجه حرکت زمین شده است در حالی که در هر ثانیه نمی دانم چند کیلو متر حرکت وضعی و انتقالی دارد؟

خداوند در این دنیا عجائبی خلق کرده است و چنان قدرت نمائی نموده است که فقط خودش از ان سر در می آورد و کسی دیگر نمی تواند از کم و کیف ان اطلاع کامل بیابد!

و این چرخ تا زمانی که خداوند میخواهد خواهد گشت و شبها وروزها تکرار خواهند شد و کسی جز خداوند از غیب اطلاع ندارد!  حالا شاید بعضی بگویند که پس چرا وقتی می گویند در فلان روز  باران خواهد بارید درست از اب در می اید؟ بلی از روی علائم و نشان ها می شود تخمین زد و پیش بینی کرد اما علم غیب مختص خداست و نمی توان کاملا از وقوع اتفاقی را در آینده دور خبر قطعی داد!

گویند یکی از ملوک عزرائیل را در خواب دید که پنج انگشت خود را با باز کردن پنجه اش به او نمایاند! این پادشاه از خواب پرید و وحشت زده خوابگزاران خود را خبر کرد همه امدند و گفت که تعبیر کنند برخی تعبیر کردند که از حکومت تو پنجاه سال مانده و یا برخی گفتند معنی این کار عزرائیل این است که از عمر تو مثلا پنجاه سال مانده است اما یکی از آن خوابگزاران و معبران گفت: تعبیر خواب شما این است که پنج امر است که جز خدا از آن آگاهی نمی یابد و آن امور همانهائی هستند که در آخر سوره لقمان بدانها اشاره شده است: إِنَّ اللَّهَ عِندَهُ عِلْمُ السَّاعَةِ وَیُنَزِّلُ الْغَیْثَ وَیَعْلَمُ مَا فِی الْأَرْحَامِ وَمَا تَدْرِی نَفْسٌ مَّاذَا تَکْسِبُ غَدًا وَمَا تَدْرِی نَفْسٌ بِأَیِّ أَرْضٍ تَمُوتُ إِنَّ اللَّهَ عَلِیمٌ خَبِیرٌ ﴿34﴾
در حقیقت‏خداست که علم [به] قیامت نزد اوست و باران را فرو مى‏فرستد و آنچه را که در رحمهاست مى‏داند و کسى نمى‏داند فردا چه به دست مى‏آورد و کسى نمى‏داند در کدامین سرزمین مى‏میرد در حقیقت‏خداست [که] داناى آگاه است (34)

خلاصه انسان می تواند هر چیزی را برای مقاصد مختلف بر زبان براند و در میان مردم شایع سازد و موجبات نگرانی مردم را باعث گردد و ای بسا فکر خیل عظیمی از مردم را مشغول سازد مثل به تاریکی رفتن زمین در روزهای آینده!

چقدر مردم از شنیدن این خبر نگران می شوند و ترس برشان می دارد؟! ...

باشد! این نوع اخبار کذب و شایعات منافعی هم دارد و آثار مثبت آنرا می توان با تلنگر گوشزد کرد! چگونه! به این ترتیب که ما با شنیدن یک خبر و شایعه ای اینقدر مشوش می شویم، آیا جا ندارد ما از اخبار قطعی که در قران با آن قاطعیت برای کل بشریت هشدار است منفعل گردیم؟!  بار ها و بارها در قران به موضوع قیامت اشاره شده است، اما چرا تا این اندازه متاثر نمی، شویم خود یکی از عجائب است!

چند سال پیش خبر اتفاقی را که در سال 1012 قرار است بیفتد را شنیده بودم و آنرا دوستی که الان تدریس می کند برای من باز گو کرده بود و آنرا به ظهور امام علیه السلام ربط می داد و می فرمود در سال 2012 امام ظهور می نماید. اما چون من عادت کرده بودم به شنیدن این نوع اخبار اعتنا نکردم و باز چند روز پیش که به دیدن یکی از دوستانم رفته بودم، ایشان گفت که قرار چند روز تاریکی بشود و این حرفها و قتی عکس العمل منفی مرا دید درز گرفت و رفتیم سر موضوع دیگر.

اما امروز یک نفر گفت که در اخبار تلویزیون نیز به این موضوع پرداخته اند مرا نگران کرد! چرا که هر موضوعی را اخبار سراسری عنوان نمی کند مگر اینکه چیزکی نباشد!

رفتم به تحقیق و تفحص و بعد دیدم ناسا یک چیزهائی پرانده و بعد موضوع را بزرگ بزرگ کرده اند. موضوع از این قرار است که از کنار خور شید یک ستاره دنباله داری خواهد گذشت که اصلا ممکن است با چشم مسلح هم دیده نشود و بعد عده ای این را آنقدر بزرگ کرده اند که قرار است زمین برای چند روز متوالی در تاریکی فرو رود! ..... 
  

اذا

/ 0 نظر / 18 بازدید