دشمنانت کلّهم...

دشمنانت کلّهم...

حیفه ننویسم که همین نیم ساعت پیش در مراسم شب شعر( رسول مهربانی) در مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  بودیم.

باز حیفه نگم که قبل از اینکه به آمفی تئاتر بروم گفتند نمایشگاه (حجم و ماکت) درکنار شب شعر هم دایره و جالبه! رفتم کارهای قشنگ میر باقر زمزمی را هم دیدم .

سئوال شد چرا این کارا را میکنه، زمزمی گفت: هدفم  از بر گزاری این نمایشگاه اطلاع رسانی به مهندسین و معماران شهر و نشان دادن پیش رفت معماری شهرستانه، انشا الله در آینده  بهتر از این نمایشگاه برپا می کنم...

 

 

 

قبل از اینکه شعرا شعراشونو بخونن، آقای شناور رئیس اداره ارشاد به خیل جمعیت حاضر در سالن بعد از اینکه میلاد نبی مکرم را تبریک گفت، خیر مقدم عرض کرد. این بار مردم خوب آمده بودند. شعرا هم تعدادشون زیاد بود. حاج سید کمال هم حضور داشت و شناور از او هم اسم برد و معلوممان شد که ایشان دقایقی سخنرانی خواهند کرد....

حدس درست بود، قبل از اینکه از پشت تریبون بیاد پائین، از او دعوت کرد صحبت کند.

یه ماجرائی برا ادخال سرور در شب عید تعریف کرد،گفت:...  رضا خان حری که در اهواز از شیوخ بوده روز عید شعرا در محضرش شعر می خواندند و صله می گرفتند، یکی از اعراب هم یکبار شعری فارسی نیم پزِ شکسته بسته ای گفته بود و آورد برای او بخواند و جایزه یگیرد. اجازه دادند بخواند،دسته گلی که باب داد :

ایهاالحاجی رضا خان حری          دشمنانت کلهم گه میخوری

خیلی ها خندیدند و شاید برخی بعدا   بخندند!

بعد شعرا شعر خواندند و ساز و بالابان آذری هم بود. یکی از شعرای خوشنویس حینی که نوازندگان می نواختند و عاشق می خواند و ساز و آواز به اوج خود رسیده بود خطاب بمن گوشه زد و گفت: بدتان که نمی آید؟!!!

**********************

*******************

بیتی از حافظ شیرین سخن

من اگر نیکم گر بد تو برو خود را باش

                                          که گناه دگران بر تو نخـواهند نوشت

 

/ 0 نظر / 3 بازدید