یاغدیرار اوزی بیلر.../ خاطره

 

یاغدیرار اوزی بیلر...!

هوا امروز بسیار سرد است خدا کند بچه های مردم سرما نخورند هر چند فصل پائیز است ولی انگار زمستان رسیده است اگر این طور پیش برود باید بخاریها را راه انداخت.
 نوشته شده توسط محمد صادق مصطفوی در شنبه 1386/07/07 و ساعت 9:8 بعد از ظهر

از وبلاگ مهندس مصطفوی کش رفتم!ساکت

خواننده گرامی! حتمادر تاریخ  مطلب فوق دقت نمو دید. بلی یادمان است که دوسال پیش، قبل از اینکه ماه دوم پائیز آغاز گردد، هوا سرد شد و برف و سرما بی داد کرد...

امروز جمعه 25 دیماه است. بعد از ظهر با خانواده زدیم بیرون با پیکان قراضه. گفتیم سری به پیست اسکی بزنیم، هرچند حال و حوصله ورزش نداریم، اما از تفرج و گشت گزار که نباید غفلت کرد. هوا بد نبود. بعد از حدود 20 دقیقه رانندگی رسیدیم به پیست.  چند تائی از خانواده ها با خود رو های شخصی شیک و پیک ، با دختر و پسرهای شیکتر آمده بودند. برف دو هفته قبل کم کم کشیده بود بالاتر و در دامنه از برف و یخ خبری نبود.

جوانها  ونوجوانهاکمی بالاتر سوار لاستیک می شدند و سر می خوردند، واژگون می شدند و جیغ و داد فریادشان را می شنیدیم...

آفتاب کم رمق بعد از ظهر زمستانی در حالیکه گاه از لای ابرها خودش را نشان می داد، می رفت یک شب دیگر را در پشت میشو در بستر شب آرام گیرد.

باد می بصورتم می زد. از ترس اینکه مبادا سردردم عود کند، از بچه ها خواستم برگردیم...

در راه بازگشت، به پیرامون خود نگاه می کردم و از اینکه می دیدیم امسال در باغات و صحرا از زمستان خبری نیست، دلم گرفت. اگر این طوری پیش برود شاهد بهاری زود رس خواهیم شد. اما خداکریم است. عوام دئیرکی:اوز مولکدی، یاغدیرار اوزی بیلر یاغدیرماز اوزی بیلر! 

بلندی نزدیک جاده تبریز و مرند

عکس مربوط به چند سال قبل می باشد

    

/ 0 نظر / 6 بازدید