سئوال و جواب

مهدی از وبلاگ soar:

راستی شما که اینقدر در حوزه دین فعالیت داشتید لطفا به سوال من جوابی بفرمایید.

تکلیف دانشمندی که از اسلام خبر دارد ولی مسلمان نمی شود در عین حال خدا را هم قبول دارد و با اختراع خود توانسته است جان هزاران نفر مسلمان و غیر مسلمان را نجات دهد چیست ؟؟

تکلیفش در جهان آخرت چیست ؟؟؟

آیا این فرد به بهشت راهی می شود یا به جهنم؟؟؟؟

 

جواب چکاو بلند پرواز:السلام علیکم! مقعده فی الدرک الاسفل من النار. ان کان حقق و لم یومن!

هذا جواب اسئلتکم و جواب جمیع من سئل! والسلام علیکم ورحمه الله ..... الکامنت منی مزاح و للضحک......

....راجع اوائل کتا بی الفتها المسماه ( هنگامه در بغداد) فی توصیخ ذلک. شکرا!!!

 

مهدی از وبلاگ soar: (به زبان انگلیسی) .....................

....................

 

چکاو بلند پرواز:

کم لطف نشو! در خدمتتون هستم.  نکنه جمله آخر پستت (خدایا : مرا همواره آگاه وهوشیار دار تا پیش ازشناختن درست وکامل کسی قضاوتنکنم «دکتر شریعتی») را فقط بخاطر زیبائیش نوشتی؟

فرق دکتر با اون یارو در این بوده که آنچه دکتر بعدا به آن گرفتار شد او از اول گرفتارش بود. آنجه خودش خواست برای خودش و آنچه از طرف خدا برایش آمد او را دوست داشتی کرد و نازنین!!!....

.... این دیگر آخرین یاداشت منه. جوابت  را محض شوخی به عربی دادم . اصلا سئوالاتی از این دست بفهمی نفهمی ازش بوی فتنه میاد. شما و من اینهمه برای نوشتن خزعبلات در اینترنت وقت می گذاریم اگر  دو درصدش را برای شناخت دین و رفع شبهات وارده وقت می گذاشتیم الان این همه  گرفتاری نداشتیم و شبهات رنگ وارنگ در زدهنمان تلنبار نشده بود.

...متا سفانه خوب توانسته اند ما را در برابر اصولمان  پر رو کنند بهتون بر نخوره تنها شما رو نمی گم .

همه مسائل را قاطی هم  کرده ایم که گاه اصلا ربطی بهم ندارند و ربطش می دهیم.

حتما توجه کردید که وبلاگ من با موقعیتی که من دارم متفاوته! اصلا نخواستم جمود داشته باشم و همه چی را سیاه سیاه یا سفید سفید ببینم! ... این زمان بگدار تا وفت دگر!!!!

و معنی عبارتی که شاید نتوانستی بخوانی: دوست گرامی از این به بعد اگر یاداشتی برایت بگدارم به فارسی خواهد بود.(Merhaba. .......

Eğer başka misaj yazsaydım ben Farsça yazacağım.)

 

جواب مهدی از وبلاگ soar:

دوست خوبم:

دوست من

برای شما حدود 15خط جواب نوشتم و آخرش پاکش کردم چون می دونم فایده ای نداره  قوانین صفصطه(سفسطه-چ) و مغالطه بر همه نوع علمی مقدم تر هست برای شما

با کمال عذر خواهی و معذرت

قصد هیچ گونه توهینی ندارم

جواب چکاو بلند پرواز:

لازم شد مفصل جواب جناب دکتر مهدی تقریر بشه، کسی چه می دونه شاید یک زمانی گذرشان از این طرف افتاد!

...دانشمندان وبزرگان وهنرمندان وکسانی که به بشریت خدمتی کرده ومنشأ برکات بوده اند، هرچند از میان مله و نحله های  مختلف ودر کشورهائی گوناگون  برخاسته ونشو ونما نموده اند ، ولی فرا تر از محل ومکان می اندیشیده وهیچوقت خدمات آنان منحصرا برای قوم خود نبوده واگر خواسته اند خدمتی کنند، تمام بشریت مدّ نظر شان بوده است.آنان در تمامی اعصار وامصار، متعلق به تمامی دنیا بوده اند. مگر نه این است که عقلاء عالم بدانان توجه وارادت دراند و کسی نیست آنان را چه از هنرمندان، وچه از اندیشمندان و صنعت گران ومخترعین،  قبول نداشته باشند. چه، خدمات آ نان برای بشریت مفید بوده ولا اقل انگیزه انسانی داشته اند وهیچ کدام از آنها نگفته اند کاری که میکنم نباید غیر از قوم من از آن بهره بگیرند. ای بسا در طول زندگی از کمترین امکانات رفاهی بهره مند نبوده در فلاکت بسر برده و مثل شمع خود سوخته وهمگان را روشنائی بخشیده اند و جامعه بشری رامدیون خود کرده اند!

مذهب وملیت نباید باعث بشود که به خدماتشان بی اعتناعی بشود، هرچند قبول نکنیم که آنان از اجر اخروی طرفه میبندند،آیا این اعتقاد انسان را منع میکند ازاستفاده از دست رنج آنان؟ کسانی مثل ادیسون مخترع برق ویا پاستورکاشف میکروب از اجر اخروی محروم میشوند؟

«...گروه سومی هستند که مسلما انگیزه های انسانی دارندویا اگر معتقد خدا باشند انگیزه الهی، وگاهی سالیان دراز از عمر خود را در گوشه لابراتوارها با نهایت فلاکت ومحرومیّت به سر میبرند به امید اینکه خدمتی به نوع خود کنند، ارمغانی به جهان انسانیت تقدیم دارند، زنجیری از پای دردمندی بگشایندوگرد غباری از چهره رنج دیده ای بیفشانند.

اینگونه افراد اگر ایمان داشته باشند ومحرک الهی، که بحثی در آنها نیست، واگر نداشته باشند، اما محرکشان انسانی ومردمی باشد بدون شک پاداش مناسبی از خداوند دریافت خواهند داشت . این پاداش ممکن است در دنیا باشد وممکن است در در جهان دیگر باشد .مسلما خداوند عالم وعادل آنها را محروم نمی کند.اما چگونه وچطور؟جزئیاتش بر ما معلوم نیست همین اندازه میتوان گفت:خداوند اجر چنین نیکو کاران را ضایع نمی کند...»(یک صد وهشتاد پرسش وپاسخ)

اگر اینطور بود که از زحماتی که غیر مسلمانا کشیده ودر سایه سار رنج مشقت چیزی را ارائه کرده اند، مخالفین عقیده وکیششان از کار آنان بهره نبرند،چیزی از آنان کم نمیشود،بلکه آنان که در باتلاق  جمود فکری گرفتار آمده اند،زیان می کنند. باید تعصبات نا روا را کنار گذاشت واز دانشمندان هر قوم وملتی قدر دانی کرد.

در باب اندیشه نیز این قاعده پا بر جاست.افکار بلند نظرات عالی وراهگشا  ی موثر در ارتقاع فرهنگ موافق با فطرت سلیم از غیر معتقدین به دین ومسلک ما نباید حمایت شود؟! آنان که در هدایت بشر گام برداشته اند چه بخواهیم یانه مأجوررند!...

 

 

/ 2 نظر / 5 بازدید
ستایش

بابا جواب بالاخره جواب دادین[دست] برم به "دکتر مهدی " بگم بیاد بخونه