آنها که چاکر شما هستند...

فردا طبق معمول چند جا سخنرانی دارم و باید خودم رو آماده کنم.   می دونید سخن راندن در جمع چقدر سخت است! آدم باید آماده باشه و الا  تپق که  بزنه و ار آن طرف یکی پیدا بشه پیف پوف کنه، کار خرابتر میشه و بعد نمیشه دیگه جبران کرد!

.... من  نمی ترسم! در سخنرانی شگرد های خاص خودم را دارم. البته   فوت و پَفویش را رو نمی کنم و دوست دارم فعلا فرملش پیش خودم محفوظ باشه تا ببینیم بعد چه پیش میاد. از اینکه در جمعی سخنرانی بکنم هیچ مشکلی برایم پیش نمیاد و هر چند سخنران مشهوری نیستم ولی الان دقیقا پانزده سال است بکوب در محرم و صفر و ماه مبارک و در سایر اوقات سخنرانی هائی داشته ام و دارم. الان در روز چند نوبت در جمع های مختلف صحبت می کنم. و هیچ دغدغه و نگرانی ندارم و برایم مثل نوشتن ساده است در حد و قد خودم!از خود راضی

خوب اینها را برای چی نوشتم! این رو برای خودم یاد آوری کردم که فراموشم نشه و بعد از اینکه از قورباغه و نوشتم، برم بشینم سر کتاب و مطالعه کنم تا فردا خیط نکارم!

امروز باز قور باغه هه رو ملاقات کردیم این قورباغه بالاخره کار دست ما میده! ولی هر غلطی بکند و هر قدر بلند تر بجهد ،باز قور باغه است. گاهی میگم بابا کاری بکارش نداشته باش بزار دلش به جست و خیز هایش خوش باشد.  بذار اون چند تائی که تماشاش می کنن، براش هورا بکشند و احسنت داد بزنند و بگند:« باز هم بلند تر بپر! تو می تونی ... جست بزن یا لا!»

امان از این دور بری های خربزه زیر بغل ده! اینا کارشان را با این شیوه پیش می برن! خربزه بغل ده ها طرف را خر می کنن سوارش بشن اینها تا جائی زرنگی دارن که  حتی قور باغه را می تونن خر کنن! خوب از قور باغه سواری می کشند بدون اینکه بذارن ککش بگزه! اینا خیلی واردند در کار خودشان!

اینا با اینکه ادعا می کنند دوست شما هستند، اما  از قور باغه جانبداری میکنن، چرا چون می خوان خر خودشون رو برونن!

من به اینها ایرادی نمی گیرم، آخه حق دارند طفلی ها! میخوان زندگی کنند و برای زندگی کردن باید هزار جور معلق و پشتک بلد بود!

تو فکر می کنی اینا منافع خودشان را ول می کنند و می چسبند به حرف حق شما؟! نه جون هر چی عزیزتونه!

اولا برای من یک چیزی مسلم و قطعی شده  و شما هم درش هیچ شک و شبهه نداشته باشین که هر کی بشما تملق گفت بعدش در موقع مناشب زیر پاتون رو خالی می کنه!

وقتی اومدن و گفتند دوستتون دایم،( منظورم جنس موافقه و الا جنس مخالف جای خود دارد) بدونین این همان  یاغی است که با زبان چربش شما را در جای خلوتی  لت و پارتون میکنه!

اگر گفت برای شما می میرد، شما بدون هیچ رو در بایستی اعلان کنید که اصلا او را دوست ندارید! مگید اخلاقی نیست!؟ باشه من حرفی ندارم، اما من قبلا با این جور افراد خیلی نشست و برخاست داشته ام!

اونائی که قبلا دم تکون می دادند و بعد از نوازشهای ما، دندانهای تیزشان را نشان دادند!

بگذریم! موضوع دیگر: اکثرا ما ها آداب در جمع بودن را بلد نیستیم.  به یکی دونفر گفتم: ما هنوز مثل بچه کوچلوها رفتار می کنیم.

گفت: چطور؟

گفتم: مگر ندیدی؟

گفت چی رو؟

گفتم: وقتی چند تا بچه نا بالغ در یک جا جمع میشن، هیچ وقت باهم نمی تونن کنار بیان و بهم دیگه پنجول می کشن و سر صورت هم رو زخمی می کنن، یک وقت می بینی از همه جا صدای گریه و زاری بلنده! 

حالا در شهر های کوچک که حکم جهان سوم رو دارن، وقتی جلسه ای تشکیل می دن، هر کی میخواد عقل و درایت خودش رو به نمایش بذاره و یا احیانا اگر دیگری خواست حرفی بزنه، آن دیگری چنان تو زوقش می زنه که طرف کینه شو بدل می گیره و بعد هم هر قدر آن دیگری قربان صدقه اش برود، درست نمیشه! بابا از اول خودت رو کنترل کن و دلش رو نشکن تا بعد بیای عذر خواهی بکنی و تنها گیرش آوردی بخودش بگی ما چاکریم و اله وبله! تو جمع تو ذوقش می زنی بعد میگی ما چاکریم! عجب حکایتیه والله!

من اگه در جمعی باشم، که در خیلی  جمعها بودم، اگه حرفی بزنن گوش می دم و یا اگر نخواستم گوش بدم لا اقل حرفش را قطع نمی کنم . کار درستی نیست!

 متاسفانه ما به بهانه نگهداشتن حرمت بزرگتری، مثل قاشق نشسته در بیشتر جمعها می پریم وسط! ضایع ضایع!

امروز با اینکه در آن جمع حرفهای خوبی زده می شد، معلوم نشد بالاخره کی مدیر جلسه است. از پائین پا یکی  امر و نهی می کرد و تصدیق و تکذیب باز کار او بود!

کسی هم نبود بهش بگد آقا جان تو چکاره ای که مردم رو اینطوری می چلانی! بشین سر جات و اگر حرفی داری بزن! اونائی که لب بسخن می گشایند حتما بلدند چطوری حرف بزنند.

خلاصه امروز باز اونائی که چاکر ما هستند، با رفتاراشون نشان دادند که برا ما از آقا هم آقا ترند و این مائیم که باید غلام حلقه بگوششون باشیم!

بعد باز مطلبی یادم آمد باز در خدمتم!

 

/ 1 نظر / 20 بازدید
منصور

http://purpirar.blogsky.com/ سلام شیخ! به این آدرس سر بزن و در مورد آنوسی ها و خاخام یدیدیا شوفط بخون و حالش ببر! امیدوارم خودت آنوسی نباشی! مخلصیم!