چکاو بلند پرواز soaring skylark;

این وبلاگ بیشتر به مسائل اعتقادی ،اخلاقی و خاطرات روزانه و مسائل ادبی و هنری می پردازد ولاغیر !تذکر:نظرات بدون اسم و آدرس ممکن است تائید نشود. مطلب دیگر این است که من بیش از یک ساعت برای مطالب وبلاگم وقت صرف نمی کنم و اشتباهات دستوری و اغلاط املائی ناشی از این موضوع است. من در اینجا اگر جدی نبوده ام نه اینکه نمی خواهم جدی باشم، اشتغالات و گرفتاریها مانع از آن است که بیشتر وقت برای پرباری مطالب بگذارم.

در اعماق قلب می مانند

در اعماق قلب می مانند!

پیش از این بارها قلم بدست گرفته بودم تا بنویسم، اما همیشه خیلی زود آنرا رها می کردم و هر بار ترس بر من مستولی می گشت. آری شاید خداوند مرا ببخشد، اما حروف الفبا مرا بشدت می ترسانند! آنها موزی هستند! بمحص اینکه دوات را باز میکنی تا آنها را بشناسی، فرار می کنند تا دوباره آنها را کنترل می نمائی که وصل شوند، پراکنده می گردند. فرمان ترا نادیده می گیرند.به روی کاغذ آنطور که می خواهند مرتب می گردند. سیاه وبا شاخ و دم هستند! تو بیهوده به آنها فحش می دهی و التماس مس کنی. آنها آنطور که می خواهند رفتار می نمایند، جفتک زنان وبدون شرمندگی پیش رویت جفت می شوند، و آنچه را نمی خواهی به نمایش می گذارند. وهرچه برای بصدا در آوردنشان تلاش می کنی، از ظاهر شدن امتناع کرده، بیان نمی شوند. ودر اعماق قلب می مانند.  

Νίκος Καζαντζάκης :سر گشته راه حق/ ص٣٢  

نیکوس کازانتزاکیس (به یونانی: Νίκος Καζαντζάκης) نویسنده، شاعر، خبرنگار، مترجم و جهانگرد یونانی در تاریخ ۱۸ فوریه (۱۸۸۳ میلادی) در شهر هراکلیون در کرت زاده شد و در ۲۶ اکتبر (۱۹۵۷) در فرایبورگ آلمان درگذشت. او نویسنده‌ای است که دغدغه جامعه بشری را داشته و عمیقأ به تحلیل آنها پرداخته‌است.

نیکوس کازانتزاکیس : «نه آرزویی دارم، نه می‌ترسم. من آزادم»

 

 

  
نویسنده : احمد سلطانپور ; ساعت ٩:۳٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳۸٩/۱/۱٥
تگ ها : چکیده