چکاو بلند پرواز soaring skylark;

این وبلاگ بیشتر به مسائل اعتقادی ،اخلاقی و خاطرات روزانه و مسائل ادبی و هنری می پردازد ولاغیر !تذکر:نظرات بدون اسم و آدرس ممکن است تائید نشود. مطلب دیگر این است که من بیش از یک ساعت برای مطالب وبلاگم وقت صرف نمی کنم و اشتباهات دستوری و اغلاط املائی ناشی از این موضوع است. من در اینجا اگر جدی نبوده ام نه اینکه نمی خواهم جدی باشم، اشتغالات و گرفتاریها مانع از آن است که بیشتر وقت برای پرباری مطالب بگذارم.

مرکز قرانی مسجد غریبان..../ اشک بر گناه

قرار بود میر... یا دیگری ساعت 9 شب یاد آوری بکند وبرویم و مرکز قرانی مسجد غریبان را تأسیس کنیم. حبیبی اس ام کرده بود و من متوجه نشده بودم خلیل زنگ زد و گفت منتظریم. پاشدم ورفتم در میر ... را زدم . آمد و وبا خوش روئی و خودمانی خطاب بمن گفت: سلطان! کجائی!

گفتم یادم رفته بود...زود باش سوار شو!...

مسجد غریبان ته یک کوچه بن بست قرار دارد. مسجد کوچکی است. حدود شاید شست سال پیش، کمی  بیشتر و یا کمتر با خشت خام و ساخته شده و سقفش از تیر های چوبی است و از آن موقع تا حالا شاید بخاطر خیلی مسائل هیچگاه به فکر این نیفتاده اند توسعه اش بدهند و یا بکوبند و از نو بسازندش. و صحبت این هم شد که کمک کنیم برای نوسازی مسجد و هرکس  قول توانائی انجام  کاری را داشت  را  داد ...

همینکه نشستیم، میر ... گفت: «هرچند مسجد کلنگی ای است ولی معنویتش بیشتر است. »تصدیق نمودم...

بعد از اینکه بقیه مدعوین نیز یکی یکی آمدند ، کمی صحبت کردم و بعد از من میر... نیز آنچه گفتنی بود گفت و تا اینکه برخی گفتند: « این مسجد نامش مسجد غریبان است و هیچ اتفاق مهمی اینجا نمی افتد» و بعصی مطالب ناامید کننده ی منفی.

از حق نباید گذشت که میر ... دربموقع خرج کردن سخنان کوبنده ی بندنده زبان و ساکت کننده ید طولائی دارد، گفت: امام رضا علیه السلام هم غریب است اما ببین چه تشکیلاتی دارد! کی به اندازه امام رضا ع بارگاه و صحن ... دارد؟

... خلاصه مؤسسین مرکز معرفی و برنامه ها مشخص و صورت جلسه هم تنظیم شد.

از مورخه 15/10/88  علاقمندان می توانند در کلاسهای آموزش روخوانی و روان خوانی... ثبت نام نمایند. فعلا برنامه ها بعد از نماز مغرب و عشا برگزار خواهد شد.

آدرس: مرند/ پشت استادیوم ورزشی تختی/ کوچه چهل گز/ مسجد غریبان.

 

 

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

عن علی قال :قال عیسی بن مریم:

طوبی لمن کان صمته فکرا ، و نظره عبرا ، و وسعه بیته ، و بکی علی خطیئته ، و سلم الناس من یده و لسانه.[2]

اامیرالمؤمنین (ع) فرمودند : عیسی فرمود :

خوشا به حال کسی که سکوتش درخور نیازش باشد ، و بر گناهش گریه کند ، و مردم از دست و زبان او آسوده باشند.[2] خصال صدوق ، ص 259 ؛ اختصاص ، ص 232 ؛ و بحارالانوار ؛ ج 14 ، ص 319 ، ر 23 .

 

 

  
نویسنده : احمد سلطانپور ; ساعت ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۳۸۸/۱٠/۱٤
تگ ها :