چکاو بلند پرواز soaring skylark;

این وبلاگ بیشتر به مسائل اعتقادی ،اخلاقی و خاطرات روزانه و مسائل ادبی و هنری می پردازد ولاغیر !تذکر:نظرات بدون اسم و آدرس ممکن است تائید نشود. مطلب دیگر این است که من بیش از یک ساعت برای مطالب وبلاگم وقت صرف نمی کنم و اشتباهات دستوری و اغلاط املائی ناشی از این موضوع است. من در اینجا اگر جدی نبوده ام نه اینکه نمی خواهم جدی باشم، اشتغالات و گرفتاریها مانع از آن است که بیشتر وقت برای پرباری مطالب بگذارم.

بعد از اکران فیلم گذر از غبار از عوامل فیلم تقدیر بعمل آمد!

                                                                                                                  

امروز بعد از اکران فیلم گذر از غبار از ساخته های سوین فیلم در آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند از عوامل سازنده تقدیر بعمل آمد!

                                                                                                                 

روز. خارجی . میدان مادر

پرچم راجا یا همان ابو قراضه را کنار خیابان  پارک می کنم. کنار دکه و پارک بازنشتگان عده ای پیر و جوان ولو اند. در دکه را باز می کنم و به صاحب دکه می گویم:

-         اون ماشین مال منه، میرم اداره ارشاد، چشمت بهش باشه.

نمائی از ماشین از درون دکه.

 

روز. داخلی. آمفی تئاتر

سالن تاریک ِ تاریک است! فیلم در حال اکران است. چشم چشم را نمی بیند.  دونفر که از آهنگ صدایشان حدس می زنم که رحیم عباسی و اور علی زاده باید باشند، صدایم می کنند. میخواهند مرا به محلی مناسب هدایت کنند.

 در ردیف جلو انگار جائی را برای من مخصوصا نگهداشته اند. ساکت می نشینم به تماشا.

فیلم خوش ساختی است. انشا الله شهرستانی ها هم به جنبش و حرکت در آمده اند و دارند کارهای قابلی ارائه می دهند. مثلا این کار (عبور از غبار) از نظر تکنیک بدک نیست. هرچند داستان منسجمی ندارد ولی مخاطب را خوب توانسته روی صندلی نگهدارد.

برای من جالب بود که درست در جائی که انتظار می رفت فیلم به پایان برسد، و تماشاگران  هم کف زدند بخیال اینکه فیلم تمام شد، دوباره ادامه می یافت!

دوستان عقیده داشتند فیلم خوبی است ولی مقداری بیش از آنچه انتظار می رفت آب بسته ن تویش! مثلا برخی قسمتهایش را اگر ازتویش در آورند، هیچ خللی در کلیت فیلم  وارد نمی شد.

وصحنه ای از مستند قیامت عشق از ساخته های رحیم عباسی

 

  
نویسنده : احمد سلطانپور ; ساعت ۱۱:٥٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱۳۸٩/٢/٢٩
تگ ها : خبر ، نقد