چکاو بلند پرواز soaring skylark;

این وبلاگ بیشتر به مسائل اعتقادی ،اخلاقی و خاطرات روزانه و مسائل ادبی و هنری می پردازد ولاغیر !تذکر:نظرات بدون اسم و آدرس ممکن است تائید نشود. مطلب دیگر این است که من بیش از یک ساعت برای مطالب وبلاگم وقت صرف نمی کنم و اشتباهات دستوری و اغلاط املائی ناشی از این موضوع است. من در اینجا اگر جدی نبوده ام نه اینکه نمی خواهم جدی باشم، اشتغالات و گرفتاریها مانع از آن است که بیشتر وقت برای پرباری مطالب بگذارم.

درمان درد دندان با قرائت فاتحه

درمان درد دندان با رائت فاتحه

باز امروز پاسخ گفتم.  سئوالاشون خیلی بود. من جواباشونو دادم . خلاصه تونستم جلسه رو بمدت یک و نیم ساعت سرپا نگردارم. گاهی هم خندوندمشون. گاهی آنقدر با مطالبم سرگرمشون کردم که دوس داشتن باز هم دور هم باشیم. من هم بدم نمی آمد ولی شهر هرت که نیس!

...اول همینکه واردشدم یکی از اون گوشه موشه ها شنیدم که گفت: آخ  چقدردندونم درد میکنه!

دسشو گذاشته بود رو صورتش و قیافشو ترشونده بود.

گفتم: همون جور که دستت رو صورتته یه فاتحه نثار روح اویس قرنی رحمه الله کن خوب میشه!...

این مطلب براشون جالب بود!

- چرا؟ اویس قرنی چه ربطی به دندون درد داره؟ مثل اینکه خرافاتی هستین ها؟

- نه جون شما! اما بعض وقتا میخوام بعضی چیزا رو که تو مردم شایعه باور کنم.  همین صبر... عطسه رو میگم! خیلی ها الان قبول دارن که عطسه نوعی واکنش طبیعی بدنه در برابر  هوای سرده مثلا البته من این جوری می فهمم و علت کاملش رو باید از اهل فن پرسید... ممکنه  علامت ناخوشی باشه اگه سه تا رو رد کنه! وخیلی چیزا در موردش گفته ن که جاش نیست اینجا بگم!  خیلی ها وقتی میخوان برن جائی، اگه کس دیگه ای یا خودش عطسه کنه، یا نمی ره یا کمی صبر میکنه، حتی اونائی ام که خیلی مخالف خرافات ان غیر ممکنه در آونا هم موثر نباشه! چی میگین،ها؟... مگه نشنیدین که فلان مثلا میخواست بره جائی، صبر آمد صبر نکرد، فلان اتفاق ناجور براش افتاد. شما نشنیدین، اما خیلی ها شنیدن و تعریف هم کردن. اگر یه درصد هم احتمال صدقش باشه اون یه درصد کار خودش رو میکنه! از اینجاست که از پیامبر نقل شده که وقتی مردم در باره موضوعی مثلا عطسه اتفاق نظر داشتن نباس بی اعتنا بود(١) شما هم استبعاد نکن!...

اما این که وقتی دندونمون درد کنه، دست روی دندونی که درد میکنه بذاریم و یه فاتحه به روح اویس بخونیم خوب میشه، اگه خوب شد که این منزلت و قرب اویس رحمه الله رو در نزد خدا می رسونه واگه خوب نشد، شما چیزی ازدست ندادین، بر عکس ثواب قرائت فاتحه رو بردین!...

-  میشه بیشتر توضیح بدین؟

-توضیحش اینه که در یکی از جنگها زدند و دندون رسول خدا ص رو شکستند، اویس وقتی این خبر رو شنید زد و دندون خودش رو شکست،  چون در اثر عشق و علاقه ای که به پیامر داشته این کا رو کرد، خدا هم این اثر را در فاتحه خوندن به روح او گذاشته.

سئوالات دیگه هم بود...

------

١-

  
نویسنده : احمد سلطانپور ; ساعت ۱٢:٤٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۳۸٩/٢/٩
تگ ها : چکیده